Informacje - Chrystus Król Polski

Idź do spisu treści

Menu główne

Informacje


Przekazuję najwspanialszą wiadomość, odkąd Polska istnieje.Dzieło Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski zostało dopełnione
w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie w dniu 31.10.2020 r.
Jezus Chrystus jest w pełni Intronizowanym Królem Polski!

Byli przedstawiciele władz państwowych i kościelnych.
Dziękujmy Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, Najświętszej Maryi Pannie Królowej Polski, Wszystkim Świętym, Aniołom oraz rodakom z Polski i z poza Polski zaangażowanym w to dzieło.
Polska jest Nowym Jeruzalem. Królestwem Dwóch Serc!

Proszę zgodnie z informacjami zamieszczonymi w nagraniu wideo (link tutaj) o modlitwę Koronki do Miłosierdzia Bożego przez 7 kolejnych dni  - odkąd dowiedzieliście się państwo o pełnej Intronizacji - o godzinie 11:00 i 15:00
w intencji dziękczynnej za Intronizację. Zamawiajcie również w tej intencji Msze św.
Będą zmiany w intencjach wspólnoty modlitewnej za biskupów. Proszę o cierpliwość.

Chwała Bogu Najwyższemu !!!
Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie !!!

10.11.2020 r.

MAŁY SĄD DUCHA ŚWIĘTEGOMały Sąd Ducha Świętego nie wydażył się we wrześniu, ale może wydarzyć się w każdej chwili. Bądźcie przygotowani.
Przygotujcie się. Zostańcie z Jezusem i Maryją!

MAŁY SĄD DUCHA ŚWIĘTEGOMały Sąd Ducha Świętego może wydażyć się jeszcze w tym miesiącu - wrześniu (czyli na 15 minut nasze dusze zostaną porwane do Nieba i każdy powyżej określonego wieku zobaczy całe swoje życie oczami Boga). Skorzystajcie jak najszybciej z Sakramentu Spowiedzi generalnej, czyli z całego życia, aby się przygotować. Zobaczycie krzyż na niebie i po tym wydarzeniu pozostanie około 7 dni do prześwietlenia sumień. Po prześwietleniu sumień będzie ok 1,5 miesiąca (ale mogę się mylić) na poprawę i spowiedź (kolejki będą set metrowe lub nawet kilometrowe do spowiedzi). Nie lekceważcie tego. Dziękujmy Bogu za Jego wielki akt miłosierdzia.
Przygotujcie się. Zostańcie z Jezusem i Maryją!

Jezus Chrystus jest oficjalnie Królem Polski!!!
W dniu 20.02.2020 r. nastąpiła
Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski
przez Boga Ojca
Matka Boża Królowa Polski nałożyła Panu Jezusowi koronę,
dała berło i czerwona pelerynę
Dziękujemy Ci Jezu Chryste Królu Polski!!!
Bardzo się radujemy z tego powodu:-)
Jest to nawspanialsze wydarzenie jakie nastapiło w Polsce,
odkąd Polska istnieje:-)
Polska jest Królestwem Jezusa Chrystusa i Najświętszej Maryi Panny!!! 
https://youtu.be/eoULrtF9IvY (Jeśli link się nie otwiera, proszę wejść na  stronę YouTube,
kanał W posłudze)

Wspaniała wiadomość dla Polaków i całego Narodu Polskiego. Dziękuję Ci nasz Panie, Boże i Królu Polski Jezu Chryste i dziękuję Ci Najświętsza Maryjo Panno Królowo Polski.
Administrator


19.03.2020 r.
KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA 20 STYCZNIA 2020 ROKU O 15:00 I 20:00 GODZINIE

Zachęcam i proszę wszystkich przeglądających tą stronę
o modlitwę w dniu jutrzejszym, czyli 20 stycznia 2020 roku
o 15:00 i 20:00 godzinie Koronką do Miłosierdzia Bożego

w intencji pełnej Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski.
Jest to prośba Pana Jezusa Chrystusa, którą przekazał przez proroka - Grzegorza.

Więcej tutaj:


https://youtu.be/yKz2BqUISKo

19.01.2020

24.11.2019 r.

ŚWIĘTO CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
24.11.2019 r.
 Dziś (24.11.2019 r.) przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ale zgodnie z przedsoborowym kalendarzem liturgicznym powinno być świętowane w dniu 27.10.2019 r. Święto to po Soborze Watykańskim II zostało przeniesione właśnie na ostatnią niedzielę miesiąca listopada. Kalendarz liturgiczny przedsobowrowy jest dostępny tutaj.
 Warto w tym dniu przeprowadzić lub odnowić w swoich rodzinach i domach uroczysty Akt Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski.
 Na stronie www.ChrystusKrolPolski.pl jest opracowany powyższy akt intronizacyjny. Można też skorzystać z innych opracowań oraz źródeł. Żyjmy dla Boga i dla Boga pragnijmy umrzeć!
Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie!

ŚWIĘTO CHRYSTUSA KRÓLA


27.10.2019 r.


Dziś (27.10.2019 r.) przypada Uroczystość Chrystusa Króla zgodnie z przedsoborowym kalendarzem liturgicznym. Święto to po Soborze Watykańskim II zostało przeniesione na ostatnią niedzielę miesiąca listopada. Jednak w duchu postanowień przedsoborowych winno być świętowane dzisiaj. Kalendarz liturgiczny przedsobowrowy jest dostępny tutaj.
 Warto w tym dniu przeprowadzić lub odnowić w swoich rodzinach i domach uroczysty Akt Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski.
 Na stronie www.ChrystusKrolPolski.pl jest opracowany powyższy akt intronizacyjny. Można też skorzystać z innych opracowań oraz źródeł. Żyjmy dla Boga i dla Boga pragnijmy umrzeć!


01.06.2017 r.
Jezus Chrystus został uznany Królem. Król powinien posiadać armię. Dlatego zachęcam, abyś drogi Polaku zaciągnął się do Jego Armii - Duchowej Armii Jezusa Chrystusa Króla Polski. Nie czekajmy, aż zacznie się coś dziać. Po prostu sami działajmy z łaską naszego Króla - Jezusa.

więcej tutaj

JUBILEUSZOWY AKT PRZYJĘCIA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA

W dniu 19.11.2016 r. od godziny 10:00 do 14:00 w Krakowskich Łagiewnikach
odbyły się uroczystości związane z

JUBILEUSZOWYM AKTEM PRZYJĘCIA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA

07.11.2016 r.
Poniżej zamieściłem progrm jubileuszowego  AKTU PRZYJĘCIA JEZUSA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA, który będzie miał miejsce w Krakowskich Łagiewnikach w dniu 19.11.2016 r.

Program uroczystości w Łagiewnikach:

10:00 - Nabożeństwo
11:00 - Konferencja, którą wygłosi bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej;
12:00 - Msza Święta, której przewodniczyć będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, a homilię wygłosi bp Andrzej Czaja, biskup opolski
Po Mszy Św. - wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz proklamacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, której przewodniczy abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Ok. godz. 14.00 – Zakończenie celebracji

Bazylika otwarta będzie od godz. 8:00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wstęp do świątyni możliwy będzie tylko dla osób posiadających karty wstępu. Dystrybucją kart dla delegacji z poszczególnych diecezji zajmuje się miejscowa kuria diecezjalna. Na każdą z diecezji przypadają 34 karty wstępu. W bazylice obowiązuje zakaz rozwijania flag i transparentów.

Biskupi oraz księża koncelebrujący Mszę świętą będą mogli wejść do bazyliki bez kart wstępu. Księża proszeni są o zabranie alb i białych stuł. Zakrystia dla księży zorganizowana zostanie w Auli św. Jana Pawła II.

Od godz. 8:00 można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Duchowni proszeni są o posługę w konfesjonałach.

Wierni, którzy nie posiadają kart wstępu, będą mogli uczestniczyć w uroczystości na placu przed bazyliką, gdzie zapewniona będzie transmisja za pośrednictwem telebimów.


Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski w każdej parafii i w kościołach rektoralnych należy odprawić nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Nowenna ta rozpoczyna się w czwartek, 10 listopada i kończy się w piątek, 18 listopada. Tekst nowenny oraz katechez do pobrania poniżej.

1. Nowenna - pobierz (pdf)30.10.2016 r.
Dziś powinna przypadać
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jednak przez zmiany posoborowe (1969) Uroczystość ta została przeniesiona na przedostatnią Niedzielę listopada.

30.10.2016 r.
W dniu 29.10.2016 roku w Szczecinie odbył się IX KONGRES DLA SPOŁECZNEGO PANOWANIA CHRYSTUSA KRÓLA. Materiały wideo z Kongresu będą dostępne wkrótce na tej stronie oraz na stronie Moc Modlitwy.

30.10.2016 r.
Oficjalny Jubileuszowy akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana zatwierdzony przez Episkopat Polski. Tekst poniżej:


Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.

Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.

Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy: Króluj nam Chryste!
–       
W naszych sercach   Króluj nam Chryste!
–       
W naszych rodzinach Króluj nam Chryste!
–       
W naszych parafiach Króluj nam Chryste!
–       
W naszych szkołach i uczelniach Króluj nam Chryste!
–       
W środkach społecznej komunikacji Króluj nam Chryste!
–       
W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku Króluj nam Chryste!
–       
W naszych miastach i wioskach Króluj nam Chryste!
–       
W całym Narodzie i Państwie Polskim Króluj nam Chryste!
Błogosławimy Cię i dziękujemy Ci Panie Jezu Chryste:
–       
Za niezgłębioną Miłość Twojego Najświętszego Serca Chryste nasz Królu, dziękujemy!
–       
Za łaskę chrztu świętego i przymierze z naszym Narodem zawarte przed wiekami Chryste nasz Królu, dziękujemy!
–       
Za macierzyńską i królewską obecność Maryi w naszych dziejach Chryste nasz Królu, dziękujemy!
–       
Za Twoje wielkie Miłosierdzie okazywane nam stale Chryste nasz Królu, dziękujemy!
–       
Za Twą wierność mimo naszych zdrad i słabości Chryste nasz Królu, dziękujemy!

Ś
wiadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy, a zwłaszcza za odwracanie się od wiary świętej, za brak miłości względem Ciebie i bliźnich. Przepraszamy Cię za narodowe grzechy społeczne, za wszelkie wady, nałogi i zniewolenia. Wyrzekamy się złego ducha i wszystkich jego spraw.

Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa:
–       
Przyrzekamy bronić Twej świętej czci, głosić Twą królewską chwałę   Chryste nasz Królu, przyrzekamy!
–       
Przyrzekamy pełnić Twoją wolę i strzec prawości naszych sumień  Chryste nasz Królu, przyrzekamy!
–       
Przyrzekamy troszczyć się o świętość naszych rodzin i chrześcijańskie wychowanie dzieci Chryste nasz Królu, przyrzekamy!
–       
Przyrzekamy budować Twoje królestwo i bronić go w naszym narodzie Chryste nasz Królu, przyrzekamy!
–       
Przyrzekamy czynnie angażować się w życie Kościoła i strzec jego praw Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

Jedyny Władco państw, narodów i całego stworzenia, Królu królów i Panie panujących! Zawierzamy Ci Państwo Polskie i rządzących Polską. Spraw, aby wszystkie podmioty władzy sprawowały rządy sprawiedliwie i stanowiły prawa zgodne z Prawami Twoimi.

Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem.

W imię miłości bratniej zawierzamy Tobie wszystkie narody świata, a zwłaszcza te, które stały się sprawcami naszego polskiego krzyża. Spraw, by rozpoznały w Tobie swego prawowitego Pana i Króla i wykorzystały czas dany im przez Ojca na dobrowolne poddanie się Twojemu panowaniu.

Panie Jezu Chryste, Królu naszych serc, racz uczynić serca nasze na wzór Najświętszego Serca Twego.

Niech Twój Święty Duch zstąpi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Niech wspiera nas w realizacji zobowiązań płynących z tego narodowego aktu, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia.

W Niepokalanym Sercu Maryi składamy nasze postanowienia i zobowiązania. Matczynej opiece Królowej Polski i wstawiennictwu świętych Patronów naszej Ojczyzny wszyscy się powierzamy.

Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.Oto Polska w 1050. rocznicę swego Chrztu
uroczyście uznała królowanie Jezusa Chrystusa.


Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.


Zawierzenie Polski Matce Bożej na Jasnej Górze 3 maja 2016 r. w ramach obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski z udziałem władz kościelnych i państwowych
Włączmy się do tego aktu duchowo!
Transmisja na żywo w TV Trwam.PLAN UROCZYSTOŚCI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI,
Jasna Góra, 3 maja 2016 r.

5.30 - Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie
6.00 - Odsłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej i Msza św. z homilią - o. Mariusz Tabulski, definitor generalny Zakonu Paulinów
10.00 - Modlitwa dziękczynna: "Maryja w dziejach Narodu Polskiego" - Instytut Prymasa Wyszyńskiego, o. Kamil Szustak
10.45 - Ingres Księży Biskupów
11.00 - Msza św. z homilią - abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Powitanie - o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu Paulinów; Złożenie Aktu Zawierzenia Matce Bożej Episkopatu w jedności z Kościołem w Polsce i na emigracji w 1050. rocznicę Chrztu Polski; Przyrzeczenie Duchowej Adopcji /po Komunii św./
14.00 - Droga Krzyżowa - o. Stanisław Jarosz + Animatorzy Duchowej Adopcji
16.15 - Różaniec - o. Bartłomiej Maziarka
18.30 - Procesja Eucharystyczna po Wałach jasnogórskich - o. Michał Lukoszek, wikariusz generalny Zakonu Paulinów
19.00 - Msza św. na Szczycie z homilią - abp Wacław Depo, metropolita częstochowski; Akt Zawierzenia Matce Bożej
21.00 - Apel Jasnogórski z udziałem Wojska Polskiego - bp Józef Guzdek, biskup polowy Wojska Polskiego

Bogu niech będzie cześć, chwała i uwielbienie na wieki wieków za tą przeogromną łaskę dla Polski!


.

20.12.2015
Moi kochani Intronizacja Jezusa Chrystusa Króla odbędzie się 19 Listopada 2016 roku. Nie jest to taki akt Intronizacyjny, jak byśmy chcieli (Intronizacja Jezusa Chrystusa Króla Polski), ale dziękujemy Panu Bogu za to. Módlmy się abyśmy jako państwo dotrwali do tego niezwykłego wydarzenia i aby biskupi oddali Polskę jednak Jezusowi Chrystusowi Królowi Polski.
W dniu 3 Maja 2016 roku będzie zwierzenie Narodu Polskiego Najświętszej Maryi Pannie Królowej Polski. Chwała Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu!


20.12.2015

Nowe życie w Chrystusie - List Pasterski Episkopatu Polski na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski
(do odczytania 22 listopada 2015 r.)


Drodzy Siostry i Bracia!

W dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata docierają do nas słowa proroka Daniela o Synu Człowieczym, któremu „powierzono […] panowanie, chwałę i władzę królewską, a [któremu] służyły […] wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie”. (Dn 7,14) Proroctwo to spełniło się w odniesieniu do osoby Chrystusa, który jest „Świadkiem Wiernym, Pierworodnym umarłych i Władcą królów ziemi” (Ap 1,5).

1. Chrzest Polski

Chrystus – jako Początek i Koniec całych ludzkich dziejów – sprawił, że 1050 lat temu na polskiej ziemi został postawiony krzyż, przejmujący znak jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią.

W 966 roku Mieszko I przyjął chrzest jako człowiek wolny. Chociaż został on udzielony pojedynczej osobie, to przecież dał początek wspólnocie z innymi osobami ochrzczonymi. Myśląc o konsekwencjach chrztu Mieszka, możemy mówić o „narodzie ochrzczonych”, o „chrzcie narodu”, a więc również o Chrzcie Polski (por. Prymas Stefan Wyszyński, „Na Wielkanoc Roku Tysiąclecia Chrztu Polski”, Gniezno 1966).

Książę Mieszko tym samym wprowadził swoich pobratymców w świat kultury łacińskiej i uczynił ich obywatelami wspólnoty ludów chrześcijańskich. Jego chrzcielnica stała się kolebką rodzącego się narodu, pozostając znakiem budującym jego tożsamość. Chrzest wprowadził nasz naród w nowy świat, który wyraża się przez nową kulturę, nowe instytucje, struktury i zapisy prawne. Doświadczenie wiary przełożyło się z mocą na postawy moralne, widoczne także w życiu gospodarczym, politycznym i kulturalnym. Społeczne konsekwencje Chrztu Polski pojawiły się później, poczynając od rodziny po naród, a nawet po wspólnotę narodów, jaką dzisiaj stanowi dla nas Europa.

2. Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski

W Wigilię Paschalną 966 roku, kiedy władca Polan stanął przed chrzcielnicą, zaśpiewano ten wyjątkowy, starożytny hymn: „Weselcie się już, zastępy aniołów w niebie, weselcie się, słudzy Boga. Niechaj zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy Król tak wielki odnosi zwycięstwo. Raduj się ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem […], poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa!” („Exultet”).

I odtąd – każdego roku w Wigilię Paschalną – Kościół w Polsce śpiewa ten hymn tuż przed odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych; przepiękny hymn, przepełniony radością z dzieła zbawienia, skupiony na Chrystusie, który wyzwala nas ku miłości do Boga i ludzi.

W chwili chrztu świętego każdej i każdego z nas to zbawcze wydarzenie staje się przełomowym momentem naszej osobistej duchowej biografii. Chrzest święty jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego i bramą do życia w Trójcy Świętej. Jest to nie tylko zanurzenie w poświęconej wodzie, ale prawdziwe zanurzenie w śmierci i zmartwychwstaniu Pana, w Jego zwycięstwie nad złem. To prawdziwe źródło życia wiecznego dla nas.

Pełne wiary spojrzenie na to przełomowe w dziejach naszego narodu wydarzenie sprawia, że przeżycie Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski nie ogranicza się do rozważania zagadnień
o charakterze społecznym, kulturowym czy narodowym. Są to z pewnością kwestie ważne, ale to przecież nie te pytania usłyszał Mieszko I, gdy stanął przy chrzcielnicy. Najpierw zapytano go o to, czy wyrzeka się szatana i jego próżnej chwały. Następnie, czy wierzy w Boga Ojca Wszechmogącego, w Jego Jedynego Syna – Jezusa Chrystusa, wcielonego, ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, w Ducha Świętego, w święty, katolicki i apostolski Kościół, w społeczność świętych i w zmartwychwstanie ciała. Na wszystkie te pytania Mieszko odpowiedział: „Wierzę!”. To samo wyznanie wiary powtarzamy i my 1050 lat później.

3. Millennium Chrztu Polski

Obchodzić Jubileusz Chrztu Polski to świadczyć własnym życiem o Chrystusie. Takie odważne świadectwo w niełatwych czasach PRL-u złożyli katolicy w 1966 roku, w czasie obchodów milenijnych. Pomogła w tym dziewięcioletnia Wielka Nowenna, czyli program duszpasterski opracowany przez Sługę Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jej główne hasło rozbrzmiewa po dziś dzień w naszych uszach: „Wierność Bogu, Krzyżowi, Ewangelii, Kościołowi i jego Pasterzom”.

Ogromna praca duchowa, towarzysząca Millennium Chrztu, zakończyła się uroczystościami na Jasnej Górze 3 maja 1966 roku. W tym dniu zawierzono Matce Bożej nasz naród na kolejne 1000 lat. Bez tamtego Millennium trudno sobie wyobrazić następne ćwierć wieku polskiej historii: pontyfikat św. Jana Pawła II, wielki ruch „Solidarność” oraz odzyskaną w 1989 roku wolność.

Po pięćdziesięciu latach pasterze Kościoła wraz ze zgromadzonymi wiernymi ponowią ten akt na Jasnej Górze 3 maja 2016 roku, zawierzając Polaków w Ojczyźnie i poza jej granicami naszej duchowej Matce i Królowej.

4. Wyzwanie ekumeniczne

Chrzest jest wydarzeniem, którego nie da się zamknąć tylko w kontekście Kocioła katolickiego. Św. Paweł pisze, że „[…] w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno Ciało” (por. 1Kor 12,13), tworząc jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół.

Dlatego chrzest czyni chrześcijan, niezależnie od istniejących między nimi podziałów, członkami jednego Ciała Chrystusowego. Tworzy jedność, która nie sprowadza się wyłącznie do obojętnej tolerancji i wzajemnej wiedzy o sobie, lecz spełnia się w wymianie duchowych darów.

Dziękujemy Bogu za przyjętą na początku 2000 r. przez Kościół Katolicki i Kościoły zrzeszone w Polskiej Radzie Ekumenicznej „Deklarację o wzajemnym uznaniu chrztu jako sakramentu jedności”. Jest ona bezprecedensowa w wymiarze Europy i świata, inspiruje do podejmowania następnych kroków zmierzających do zjednoczenia chrześcijan. Jedność Kościoła jest wolą Chrystusa. Mnożenie podziałów czy choćby obojętność wobec nich, jest ciężkim grzechem i antyświadectwem, które pomnaża zgorszenie. Polska przyjęła chrzest w czasie, gdy Kościół w dużej mierze był jeszcze niepodzielony na prawosławie (1054 rok) i kościoły protestanckie (1517 rok). Czy Jezus Chrystus nie wzywa nas do tego, byśmy chcieli nie tylko przeżyć, ale – w takiej mierze, w jakiej to jest możliwe – również przygotować wspólny obchód 1050-lecia tamtego wydarzenia? Czy możemy śpiewać Bogu radosne Te Deum za wydarzenie chrztu inaczej, niż w postawie głębokiego pojednania?

5. Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia

Przeżywane przez nas uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski łączą się w rozpoczynającym się roku liturgicznym z jeszcze jedną okolicznością. Jest nią Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia rozumiany jako objawienie się czynnej wiary, potwierdzonej na chrzcie świętym. „W tym Roku Świętym – pisze papież Franciszek –  będziemy mogli doświadczyć otwarcia serc na tych wszystkich, którzy żyją na najbardziej beznadziejnych peryferiach egzystencjalnych, które tak często świat stwarza w sposób dramatyczny. […] Otwórzmy nasze oczy, aby dostrzec biedę świata, rany tak wielu braci i sióstr pozbawionych godności. Poczujmy się sprowokowani, słysząc ich wołanie o pomoc. Niech nasze ręce ścisną ich ręce, przygarnijmy ich do siebie, aby poczuli ciepło naszej obecności, przyjaźni i braterstwa. Niech ich krzyk stanie się naszym, tak byśmy razem złamali barierę obojętności, która często króluje w sposób władczy, aby ukryć hipokryzję i egoizm”. (Bulla „Misericordiae vultus” 11.04.2015)

Ojciec Święty polecił, by Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia rozpoczął się 8 grudnia br., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a zakończył 20 listopada 2016 roku w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

W tym czasie połączymy intencje Ojca Świętego z ogólnopolskim aktem przyjęcia królowania Chrystusa i poddania się pod Jego Boską władzę. Uczynimy to w podkrakowskich Łagiewnikach 19 listopada 2016 roku, w przeddzień uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

Zakończenie

Czeka nas zatem rok liturgiczny pełen duchowych wyzwań. Niech będzie on dla każdej
i każdego z nas rokiem prawdziwie błogosławionym. Niech będzie czasem wdzięczności wobec Boga za wspaniałą, ponad tysiącletnią tradycję chrześcijańską naszego narodu; czasem odnowienia przymierza z miłosiernym Bogiem i poddania się powszechnemu panowaniu Chrystusa Króla Wszechświata. Niech stanie się okazją do pogłębienia synowskich więzi z Bogarodzicą, Matką Kościoła i naszą Matką. Niech będzie czasem radosnej nadziei dla młodych, którzy podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie spotkają się z Ojcem Świętym Franciszkiem.

Na błogosławiony czas odnowy naszej tożsamości chrzcielnej w Roku Jubileuszowym wszystkim ochrzczonym i przygotowującym się do chrztu z serca błogosławimy.

Podpisali:
Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce
obecni na 370. Zebraniu Plenarnym
Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie
w dniu 6 października 2015 r.

List należy odczytać w niedzielę 22 listopada 2015r., w Uroczystość Chrystusa Króla.9.11.2015
Zapraszam do obejrzenia materiału wideo z sympozjum, które odbyło się na Jasnej Górze na temat Królowania Jezusa Chrystusa w Polsce.

Kliknij tutaj, aby oglądać.

18.10.2015
W dniu 10 października 2015 roku odbyło się sympozjum na Jasnej Górze na temat Królowania Jezusa Chrystusa w Polsce. Brały w nim udział Ruchy na rzecz Intronizacji Jezusa w Polsce oraz przedstawiciele Episkopatu Polski oddelegowanych do dzieła Intronizacji. Wkrótce umieszczę relację wideo z tego sympozjum. Jest to bardzo ważna sprawa. Nareszcie dzieło Inronizacji nabiera kształtów. Cieszę się bardzo z tego wydarzenia.

20.09.2015
Relacja wideo z OGÓLNOPOLSKIEGO MARSZU BŁAGALNEGO O INTRONIZACJĘ JEZUSA KRÓLA POLSKI!
Marsz odbbył się w dniu 12 września 2015 roku w Warszawie

Ogólnopolski Marsz błagalny o INTRONIZACJĘ Jezusa Króla Polski, 12-09-2015, Część 1

01.09.2015
Serdecznie zapraszam na OGÓLNOPOLSKI MARSZ BŁAGALNY O INTRONIZACJĘ JEZUSA KRÓLA POLSKI!
Marsz odbędzie sie w dniu 12 września 2015 roku

Więcej tutaj http://jezuskrolempolski.waw.pl/i/Afisz.pdf


02.08.2015
Fragmenty objawienia Maryi, Jezusa i Anioła Ave Stróża Narodu Polskiego (1990-2014) przekazane przez proroka Adama-Człowieka
Czytaj tutaj:
http://www.duchprawdy.com/intronizacja_adam_czlowiek.htm

02.08.2015
Meksyk dokonał aktu Koronacji Jezusa Chrystusa i poświęcenia kraju. To jest wspaniałe, ale kiedy Polska dokona tego aktu?
Zobacz wideo:
http://gloria.tv/media/W8YEdPZoQJP

02.07.2015
Materiały z IV Kongresu dla społecznego panowania Jezusa Chrystusa Króla, który odbył się 6 czerwca 2015 r.
www.kongresdlachrystusakrola.pl

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego